Ktorý z povrchov na školskom dvore lepšie prepúšťa vodu a ktorý ju zadržuje? Ktoré z vybraných stanovíšť na školskom dvore má väčšiu druhovú rozmanitosť? Na tieto výskumné otázky sa snažili žiaci piateho a šiesteho ročníka nájsť odpovede.. pozorovaním, vlastným bádaním a skúmaním..
Posledné spoločné chvíle na našej škole si deviataci naozaj užívajú.. na chate na Kunove si o polnoci zaspomínali na všetky významné udalosti, ktoré spolu za tie roky zažili..
Záver školského roka už tradične patrí rôznym športovým aktivitám. Športovalo sa v MŠ, na prvom aj na druhom stupni..
Naši deviataci vydali po stopách J.M.Hurbana. Ich cesty viedli do neďalekého Hlbokého.
Vagóny pre dobytok, drevené prične, hlad, strata ľudskej dôstojnosti a smrť v plynových komorách. Všetky tieto atribúty majú spoločného menovateľa - koncentračný tábor Oswienčim, kam v pondelok 6.6.2022 viedli kroky našich žiakov II. stupňa, aby na vlastné oči videli to, čo sa učili na hodinách dejepisu.
Sezóna výletov na II. stupni úspešne zahájená! Vo štvrtok 2.6.2022 navštívili šiestaci a siedmaci Trenčiansky hrad. Ku krásnemu počasiu sa pridala dobrá nálada a k dokonalému zážitku nič nechýbalo.
Mníchova úboč sa v utorok 31.5.2022 stala miestom konania terénnych aktivít v rámci projektu GLOBE, do ktorého je naša škola zapojená už od septembra. Mníchova úboč je prírodná pamiatka v katastri obce Hradište pod Vrátnom, kde platí 4. stupeň ochrany prírody s výhľadom na ďalšiu prírodnú pamiatku Kyseľová. Lektorky z Daphne si pre žiakov pripravili aktivity zamerané najmä na poznávanie živočíchov priamo v prírode na základe zvukov, stôp alebo iných značiek, ktoré po sebe živočíchy zanechávajú. Priamo na vrchole úboče si vyskúšali zmerať druhovú rozmanitosť rastlín nachádzajúcich sa na vyznačenom území v porovnaním s druhovou rozmanitosťou monokultúry. Žiakov zaujala nielen krásna príroda, ale aj nezvyčajný typ vzdelávania, ktorého sa zúčastnili.
Beseda so spisovateľkou Renátou Matúškovou v Záhorskej knižnici.
Naša škola je od septembra zapojená do celosvetového projektu pod názvom GLOBE. Koordinátorky projektu - pani učiteľka Dvorská a pani učiteľka Krištofová dnes so žiakmi 9.A realizovali rôzne aktivity. Našli si a zmapovali hydrologické stanovište, merali teplotu vody, pH vody.. a najviac so všetkého si užili odber vzoriek vody s nálezmi vodných bezstavovcov. Bezstavovce a jednotlivé vzorky vody následne pozorovali pod mikroskopom v priestoroch biologickej učebne.
Predstavenia v divadle sa zúčastnili žiaci II. až IV. ročníka.
Na známom podujatí, ktoré má v Senici už dlhoročnú tradíciu, vystupovali aj naše deti z materskej školy.